Мінекономіки оприлюднило для обговорення проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 р. № 100». У ньому пропонують ряд норм виключити, а інші змінити.
На виключення пропонують норми, які врегульовують правила обчислення середньої зарплати у разі:
- зміни структури зарплати працівникам держорганів та ОМС;
- підвищення посадових окладів у розрахунковому періоді та в періоді, протягом якого за працівником зберігають середню зарплату (коригування відпускних).
Серед новацій, зокрема:
- якщо працівника прийнято (оформлено) на роботу не з першого числа місяця, проте дата прийняття на роботу є першим робочим днем місяця, цей місяць враховуємо до розрахункового періоду;
- до виплат розрахункового періоду не включатимуть: премії за результатами щорічного оцінювання службової діяльності, зарплату, яка нарахована за час роботи у виборчих комісіях, комісіях всеукраїнського референдуму, винагороди державним виконавцям;
- якщо розмір посадового окладу є меншим за розмір мінімальної зарплати, середній заробіток розраховують з установленого розміру мінімальної зарплати на час розрахунку. У разі укладення трудового договору на умовах неповного робочого часу, розрахунок проводиться з розміру мінімальної зарплати, обчисленого пропорційно до умов укладеного трудового договору.
Усі пропозиції та зауваження до цього проєкту надсилайте Мінекономіки.
Із проєкту постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 р. № 100»
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало