Грошова застава як джерело фінансування місцевого бюджету

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

ЦВК затвердило новий Порядок внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах.

ТЕСТ для бухгалтера: Як організувати і оплатити роботу у період карантину

Після початку виборчого процесу та до подання документів для реєстрації кандидата (кандидатів) на відповідних місцевих виборах грошову заставу вносять територіальній виборчій комісії (ТВК) одним платежем у безготівковій формі. Для цього ТВК відкриває в органі Казначейства спеціальний (депозитний) рахунок для внесення грошової застави.

Якщо на цей рахунок надійдуть кошти у меншому розмірі, ніж визначило ЦВК, або з порушенням вимог виборчого законодавства (кошти внесено неналежним суб’єктом внесення, після подання документів для реєстрації кандидатів на відповідних місцевих виборах, двома і більше платежами тощо), ці кошти не повертатимуть. У восьмиденний строк після закінчення строку реєстрації кандидатів на відповідних місцевих виборах їх ТВК перерахує до відповідного місцевого бюджету. Якщо кандидат в депутати/на місцевого голову не пройде/не буде обраний — його грошову заставу ТВК перерахує до місцевого бюджету.

Тож бухгалтер/особа, на яку покладено виконання цих обов’язків, окрім обліку цих коштів, має аналізувати умови дотримання цього порядку щодо зарахування на рахунок ТВК грошової застави — аби знати куди їх спрямувати (повернути кандидату чи перерахувати до місцевого бюджету).

Із постанови ЦВК «Про Порядок внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах» від 21.08.2020 № 193

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10744

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати
13325

Благодійна допомога ОМС

Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
17478

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді