Грошова застава як джерело фінансування місцевого бюджету

ЦВК затвердило новий Порядок внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах.

ТЕСТ для бухгалтера: Як організувати і оплатити роботу у період карантину

Після початку виборчого процесу та до подання документів для реєстрації кандидата (кандидатів) на відповідних місцевих виборах грошову заставу вносять територіальній виборчій комісії (ТВК) одним платежем у безготівковій формі. Для цього ТВК відкриває в органі Казначейства спеціальний (депозитний) рахунок для внесення грошової застави.

Якщо на цей рахунок надійдуть кошти у меншому розмірі, ніж визначило ЦВК, або з порушенням вимог виборчого законодавства (кошти внесено неналежним суб’єктом внесення, після подання документів для реєстрації кандидатів на відповідних місцевих виборах, двома і більше платежами тощо), ці кошти не повертатимуть. У восьмиденний строк після закінчення строку реєстрації кандидатів на відповідних місцевих виборах їх ТВК перерахує до відповідного місцевого бюджету. Якщо кандидат в депутати/на місцевого голову не пройде/не буде обраний — його грошову заставу ТВК перерахує до місцевого бюджету.

Тож бухгалтер/особа, на яку покладено виконання цих обов’язків, окрім обліку цих коштів, має аналізувати умови дотримання цього порядку щодо зарахування на рахунок ТВК грошової застави — аби знати куди їх спрямувати (повернути кандидату чи перерахувати до місцевого бюджету).

Із постанови ЦВК «Про Порядок внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах» від 21.08.2020 № 193

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1216

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації бюджетної установи. А після набуття чинності наказу Мінфіну від 18.01.2024 № 23 додатково Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
38775

Реєстраційна картка учасника бюджетного процесу в ІАС «LOGICA» – заповнення з експертом

У консультації про заповнення електронної форми реєстраційної картки, яка використовується для реєстрації учасників бюджетного процесу. Розглянемо, хто і який розділ заповнює та як заповнити кожне поле форми.
1934

Типова програмна класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів

Програмна класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету, відповідно до вимог частини другої статті 10 Бюджетного кодексу України, формується місцевим фінансовим органом за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту рішення про місцевий бюджет у бюджетних запитах.
12042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді