Мінекономрозвитку оприлюднило звіт про публічні закупівлі у 2017 році. Загалом замовники оголосили понад 1 млн закупівель з очікуваною вартістю понад 777,7 млрд грн. Майже 99,8% договорів вони уклали з українськими компаніями і близько 0,2% — з іноземними.
Кількість проведених закупівель (надпорогові та допорогові) збільшилася удвічі. Так само, як і очікувана вартість таких закупівель,— з 273 млрд грн в 2016 році до 500 млрд грн.
У закупівлях, що успішно завершились в звітному році, вдалося зекономити майже 27,1 млрд грн (8,2%).
Середня кількість пропозицій становила:
- у відкритих торгах — 2,7;
- у відкритих торгах з публікацією англійською мовою — 2,8;
- у допорогових закупівлях — 2,11.
У 2017 році проведено 17 торгів за процедурою конкурентного діалогу, за їх результатами укладено договорів на загальну на суму близько 1,4 млрд грн.
ЦЗО, закупівлі через яку надають замовнику чимало переваг, за рік успішно провела 13 процедур відкритих торгів на закупівлю паперу офісного для друку, канцелярського приладдя та комп’ютерної техніки. Економія бюджетних коштів становила понад 1 млн грн або майже 13,1% від очікуваної вартості предметів закупівель.
Джерело: Мінекономрозвитку
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.