Президент України внесе законопроект зі змінами до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України. Цей документ вже практично готовий, його передадуть до Парламенту до наступного пленарного тижня.
Як зауважив Президент України на нараді стосовно обговорення законопроекту, за час роботи системи електронних закупівельбули і є ті, хто намагається всіляко обійти публічну процедуру торгів, маніпулювати з цифрою і сумою допорогових закупівель, зловживає правом на оскарження результатів торгів тощо.
«Головна мета, яку має цей законопроект, — це зберегти всі позитивні напрацювання ProZorro і не дати нікому дискредитувати систему», — наголосив Петро Порошенко.
Зміни передбачатимуть:
- зниження вартості допорогових закупівель на товари та послуги з 200 до 50 тис. грн та спрощення процедури допорогових закупівель на незначні суми;
- підвищення відповідальності. По-перше — тих, хто планує брати участь у тендері, але не планує постачати товар. По-друге, замовників, які застосували переговорну процедуру закупівлі, порушивши вимоги законодавства або визначили переможцем торгів учасника, тендерна пропозиція якого не відповідає вимогам тендерної документації;
- можливість для учасника усунути невідповідності в тендерній пропозиції, які виявив замовник, — протягом одного робочого дня після їх виявлення на етапі кваліфікації
- збільшення розміру плати за подання скарги,повернення плати у випадку задоволення або часткового задоволення скарги або залишення її без розгляду АМКУ, якщо замовник усунув порушення.
Джерело: офіційний сайт Президента України
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.