У Держпраці зазначили скільки днів відпустки без збереження заробітної плати може надаватися працівникові, який є особою з інвалідністю.
⚠️ Каверзні відпускні: шість запитань на професійність ➤➤➤

Дане питання регулюється Законом “Про відпустки”.
Ним визначено, що відпустка без збереження зарплати може надаватися працівникам, яким встановлена інвалідність І та ІІ груп тривалістю до 60 календарних днів щорічно. Особам з інвалідністю ІІІ групи передбачено можливість надання відпустки до 30 календарних днів.
За матеріалами Держпраці
Завдяки «відпускному» резерву зможете рівномірно перерозподілити витрати на оплату праці протягом року. Але створити резерв — замало, треба ще вміло проконтролювати його використання. У цьому допоможе інвентаризація. А ми пояснимо, як її провести та правильно задокументувати.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
Чоловік, дружина якого народила, може піти в оплачувану відпустку на 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих – як правильно її розрахувати й оплатити.