У Держпраці роз’яснили чи може роботодавець замість спецодягу та спецвзуття видавати працівникові відповідну грошову суму.
План перевірок Держпраці на 2020 рік ⋙ СКАЧАТИ
Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання спецодягу, спеціального взуття та ЗІЗ й безоплатно забезпечити ними працівників.
Згідно зі ст.164 КЗпП України не дозволяється видавати замість спецодягу працівникам грошові суми для їх придбання або матеріали для їх виготовлення.
⚡️ УВАГА!!! Подарунки за передплату «Головбух: Бюджет»
Але 15.01.2019 р. набули чинності Мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками ЗІЗ на робочому місці № 1804.
Відповідно до цих Вимог, у разі придбання працівником спецодягу або інших ЗІЗ за свої кошти роботодавець зобов’язаний компенсувати всі витрати на умовах, передбачених колективним договором.
За матеріалами Держпраці
⚡️Дистанційне навчання від досвідчених експертів з бухгалтерського обліку: ✔️8 кредитів ЄКТС ✔️240 годин ✔️сертифікат за проходження курсу
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.