Мінімальна заробітна плата 2018 не може бути нижчою за прожитковий мінімум для працездатних осіб. Цього вимагає Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.
Уряд встановлює прожитковий мінімум з огляду на вартість затверджених наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг з урахуванням обов’язкових платежів за Законом України «Про прожитковий мінімум» від 15.07.1999 № 966-XIV.
Наразі мінімальна зарплата становить 3723 грн (Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 № 2246-VIII; далі — Закон про Держбюджет). Разом з тим, мінімальна заробітна плата в березні 2018 року становила 90% від фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (розмір останнього в цінах березня 2018 року — 4126 грн).
СПО об’єднань профспілок направив лист до КМУ з вимогою якнайшвидше виконати Закон про Держбюджет та підвищити розмір мінімальної зарплати з ІІ кварталу 2018 року до фактичного розміру прожиткового мінімуму, тобто встановити на рівні не менше 4200 грн.
Джерело: офіційний сайт Федерації профспілок України
Потрібно розрахувати зарплату за погодинною оплатою праці у 2025 році? У статті — формула, приклад нарахування, роз’яснення щодо мінімальної зарплати, бази ЄСВ та погодинної оплати викладачів.
Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.