Фахівці Держпраці нагадали, що у разі залучення працівників до роботи на умовах сумісництва установи мають дотримувати вимог нормативних актів, що регулюють таку роботу.
Зокрема, слід враховувати, що:
- трудові відносини оформляють трудовим договором;
- тривалість роботи не може перевищувати 4 годин на день і повного робочого дня у вихідний день;
- загальна тривалість роботи упродовж місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу;
- оплату праці проводять за фактично виконану роботу.
Джерело: сайт Управління Держпраці у Кіровоградській області
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.