Головбух у відпустці — хто підписує документи

Відпускні: як виплатити та не помилитися з періодом карантину

У період відпустки працівник не несе обов’язку виконувати роботу, обумовлену трудовим договором, і підлягати внутрішньому трудовому розпорядку. Відтак працівник повинен бути увільненим від виконання повноважень за посадою на час відпустки. Адже фактично робота під час відпустки (у т. ч. й підписання документів) суперечить суті самого поняття — відпустка.

Головбух у відпустці — хто підписує документи

Тобто працівники, які перебувають у відпустці/на лікарняному, у розумінні трудового законодавства не можуть вважатися такими, що виконують в цей період роботу, обумовлену трудовим договором. В нагоді може стати лист Мінсоцполітики від 17.10.2016 № 376/06/186-16, в якому наголошено на неможливості керівником/головним бухгалтером посадових обов’язків у період відпустки.

Зазвичай найчастіше обов’язки керівника/головбуха виконують їх заступники, якщо заступника немає — керівник структурного підрозділу/заступник головбуха, рядовий бухгалтер.

Спростить ситуацію, якщо питання призначення виконуючих обов’язки керівника/головного бухгалтера будуть прописані у посадових інструкціях працівників, які будуть тимчасово заміняти. Тобто на час відпустки керівника/головного бухгалтера за наказом передають повноваження, у т. ч. право підпису, іншому працівнику.

За інформацією ГУ Держпраці в Одеській області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14262

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9881

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13013

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді