Працівник захворів на коронавірус: що робити роботодавцеві

Керівник підприємства має поінформувати про це лабораторний центр МОЗ для проведення санітарно – протиепідеміологічних заходів вогнища інфекції на підприємстві.

6 готових прикладів розрахунків, коли лікарняний — із «підступом»

Працівник захворів на коронавірус: що робити роботодавцеві

Держпраці нагадує: обов’язковій самоізоляції підлягають особи які є контактними з джерелом інфекції та йому видадуть на період самоізоляції листок непрацездатності. Перші 5 днів такого лікарняного оплачується за рахунок роботодавця.

Також, за погодженням із працівником йому може бути встановлений гнучкий режим робочого часу (дистанційна робота). За угодою сторін працівнику може надаватися щорічна відпустка, а також відпустка без збереження зарплати на весь період дії карантину.

Роботодавець не в праві на власний розсуд не допустити до роботи працівника, лише за підозри, що він є носієм вірусу, оскільки контактував із хворим.

За матеріалами Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13869

Переведення працівника на інше підприємство

Переведення працівника на інше підприємство стало більш простішою процедурою, а все тому, що у працівника забрали право переносити дні заробленої щорічної відпустки до іншого роботодавця.
14910

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді