Новації в оплаті наукових/науково-педагогічних працівників, докторантів

Вносимо зміни у штатні розписи у зв’язку з підвищенням посадових окладів

Через три місяці наберуть чинності більшість положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» щодо уточнення деяких положень» від 03.09.2020 № 870-IX. В ньому змінили поняття докторанта та молодого вченого. До молодого вченого з 01.01.2021 не відноситимуть докторанта.

Новації в оплаті наукових/науково-педагогічних працівників, докторантів

Якщо наукового (науково-педагогічного) працівника, аспіранта, ад’юнкта, докторанта відрядили на певний строк для участі в експедиції, таке відрядження вважатимуть науковим лиш за умови, що така експедиція є науковою.

Із закону вилучили норму, що за штатним науковим (науково-педагогічним) працівником наукової установи (вищого навчального закладу), який виконує наукову (науково-технічну) роботу за договорами ЦПХ під час відрядження, зберігається заробітна плата, встановлена за основним місцем роботи.

Аспірантам, ад’юнктам і докторантам, зарахованим на навчання за державним замовленням, призначатимуть стипендію. Її розмір визначить Уряд.

Ставки (оклади) науковим працівникам державних наукових установ (вищих навчальних закладів) встановлюють виходячи з розрахунку посадового окладу молодшого наукового співробітника на рівні не нижче подвійної середньої заробітної плати у промисловості в цілому по Україні. З 01.01.2023 посадовий оклад молодшого наукового співробітника дорівнюватиме одинадцяти прожитковим мінімумам для працездатних осіб, розмір якого встановлено законом на 01.01.2020, тобто 23 122 грн (2102 грн × 11).

Законом уточнили, що вчені мають право в робочий час здійснювати науково-педагогічну діяльність у закладах вищої освіти не за місцем основної роботи обсягом до 240 годин протягом навчального року із збереженням заробітної плати за основним місцем роботи — лише з дозволу керівника наукової установи.

Із Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» щодо уточнення деяких положень» від 03.09.2020 № 870-IX

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106619

Розрахунок декретних 2025 на прикладах

Як розрахувати декретні та виплатити в 2025 році? У статті — алгоритм нарахування декретних, приклади розрахунків, зразки документів та готові бухгалтерські проведення
150756

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
423394

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
150056

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
238197

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді