Новації в оплаті наукових/науково-педагогічних працівників, докторантів

Вносимо зміни у штатні розписи у зв’язку з підвищенням посадових окладів

Через три місяці наберуть чинності більшість положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» щодо уточнення деяких положень» від 03.09.2020 № 870-IX. В ньому змінили поняття докторанта та молодого вченого. До молодого вченого з 01.01.2021 не відноситимуть докторанта.

Новації в оплаті наукових/науково-педагогічних працівників, докторантів

Якщо наукового (науково-педагогічного) працівника, аспіранта, ад’юнкта, докторанта відрядили на певний строк для участі в експедиції, таке відрядження вважатимуть науковим лиш за умови, що така експедиція є науковою.

Із закону вилучили норму, що за штатним науковим (науково-педагогічним) працівником наукової установи (вищого навчального закладу), який виконує наукову (науково-технічну) роботу за договорами ЦПХ під час відрядження, зберігається заробітна плата, встановлена за основним місцем роботи.

Аспірантам, ад’юнктам і докторантам, зарахованим на навчання за державним замовленням, призначатимуть стипендію. Її розмір визначить Уряд.

Ставки (оклади) науковим працівникам державних наукових установ (вищих навчальних закладів) встановлюють виходячи з розрахунку посадового окладу молодшого наукового співробітника на рівні не нижче подвійної середньої заробітної плати у промисловості в цілому по Україні. З 01.01.2023 посадовий оклад молодшого наукового співробітника дорівнюватиме одинадцяти прожитковим мінімумам для працездатних осіб, розмір якого встановлено законом на 01.01.2020, тобто 23 122 грн (2102 грн × 11).

Законом уточнили, що вчені мають право в робочий час здійснювати науково-педагогічну діяльність у закладах вищої освіти не за місцем основної роботи обсягом до 240 годин протягом навчального року із збереженням заробітної плати за основним місцем роботи — лише з дозволу керівника наукової установи.

Із Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» щодо уточнення деяких положень» від 03.09.2020 № 870-IX

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
374053

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9862

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2507

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314295

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді