Списуємо держмайно простіше. П’ять змін від КМУ

Як спростили процедуру списання держмайна та які додаткові права з’явилися у балансоутримувача.

Хочете прокоментувати чи поділитися новиною з колегами? Переходьте на Facebook ►►►

Державне майно без балансоутримувача — такий наслідок ліквідації організацій. Деяке з цього майна не можна використовувати як актив. Тому уповноважений суб’єкт управління приймає рішення його списати.

Порядок списання об’єктів державної власності регулює Постанова № 1314 (далі — Порядок № 1314). Процедура за цим порядком завжди була складною, довготривалою та потребувала погодження уряду. Нарешті КМУ спростив процедуру списання держмайна та упорядкував вибуття об’єктів нерухомості із державної власності — вніс зміни до Порядку № 1314, які затвердив Постановою № 814.Зміни набрали чинності 17 вересня 2020 року і вплинули на механізм та загалом підходи до списання держмайна.

Розглянемо основні зміни детально ►►►

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33546

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1557

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34614

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
342585

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді