Нараховані доходи у звітному місяці оподатковують в сукупності за ставкою 18% (ст. 167 Податкового кодексу України; далі — ПК), крім доходів, для яких у ПК передбачені інші ставки (крім спадщини).
У формі № 1ДФ податкові агенти мають відобразити нараховані доходи на користь платників податків. Цю форму установи подають за місцем свого розташування протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (пп. «б» п. 176.2 та пп. 49.18.2 ПК).
Якщо у звітному місяці працівникові донарахували доплату до зарплати за попередній квартал, то цю доплату відображайте у формі № 1ДФ у тому кварталі, в якому здійснили донарахування. Тобто уточнюючу форму № 1ДФ подавати не потрібно.
За порушення законодавства під час подання форми № 1ДФ платникові загрожують штрафні санкції.
За інформацією Головного управління ДФС у Луганській області
У 2025 році звіт 1-послуги подавайте за оновленою формою. Держстат також оприлюднив бланк форми, яка буде актуальна у 2026 році. Завантажте новий бланк, скористайтеся покроковою інструкцією — звітуйте без помилок і штрафів
Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження — продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок