Нараховані доходи у звітному місяці оподатковують в сукупності за ставкою 18% (ст. 167 Податкового кодексу України; далі — ПК), крім доходів, для яких у ПК передбачені інші ставки (крім спадщини).
У формі № 1ДФ податкові агенти мають відобразити нараховані доходи на користь платників податків. Цю форму установи подають за місцем свого розташування протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (пп. «б» п. 176.2 та пп. 49.18.2 ПК).
Якщо у звітному місяці працівникові донарахували доплату до зарплати за попередній квартал, то цю доплату відображайте у формі № 1ДФ у тому кварталі, в якому здійснили донарахування. Тобто уточнюючу форму № 1ДФ подавати не потрібно.
За порушення законодавства під час подання форми № 1ДФ платникові загрожують штрафні санкції.
За інформацією Головного управління ДФС у Луганській області
Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
Підкажемо, як скласти розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води, аби уникнути можливих помилок. Скачайте наш приклад заповнення декларації з рентної плати.
Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності.