Мінфін оприлюднив для обговорення проєкт змін до Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами.

Зміни уточнюють окремі особливості проведення витрат з погашення і обслуговування боргу, виконання державою гарантійних зобов’язань, видатків на виплати за державними деривативами.
Також змінили назву додатка 33 до Порядку на «Реєстр на відкриття асигнувань (виділення коштів) із загального фонду державного бюджету за ____________ державним боргом / виплатами за державними деривативами / виконанням державою гарантійних зобов’язань за позичальників, що отримали кредити (позики) під державні гарантії, на період з _________ по _________».
Зауваження та пропозиції до проєкту змін у письмовій/електронній формі Мінфін отримуватиме протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення на їх офіційному вебсайті Мінфіну.
Із проєкту наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами»
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.