Встановлення інвалідності в Україні здійснюється виключно медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК).
СКАЧАТИ заяву-розрахунок лікарняних
Медико-соціальна експертиза проводиться хворим, що досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, особам з інвалідністю.
У разі встановлення інвалідності і ступеня втрати здоров’я МСЕК розробляє на підставі плану медичної реабілітації ІПР та здійснює у межах своїх повноважень контроль за її виконанням.
Висновки комісії, реабілітаційні заходи обов’язкові для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами та організаціями, в яких працює особа.
За матеріалами з сайту Уповноваженого ВРУ з прав людини
На вебінарі пояснимо, як реалізувати на практиці нововведення, а також запропонуємо безпечний варіант оптимізації індексації.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.