Чи можна самостійно нарахувати штраф за несвоєчасну сплату ЄСВ

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Самостійного нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) законодавство не передбачає.

Податківці штрафують платників ЄСВ, зокрема за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ у таких розмірах (п. 2 розд. VІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449; далі — Інструкція № 449):

  • 10% своєчасно не сплачених сум — платників, які допустили порушення у період до 01.01.2015;
  • 20% своєчасно не сплачених сум — платників, які допустили порушення з 01.01.2015.

Податківці оформлюють своє рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою, наведеною у додатку 12 до Інструкції № 449. Пеню розраховують на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів.

За несплату, неповну або несвоєчасну сплату суми ЄСВ, на платників накладають штраф у розмірі 10% такої суми, та оформляють рішення про застосування штрафних санкцій на основі додатку 15 до Інструкції № 449. Розмір штрафу органи доходів і зборів розраховують за даними акта документальної перевірки платника ЄСВ.

Отже, у разі несвоєчасної сплати платником ЄСВ, орган доходів і зборів нараховує штрафні санкції у порядку і розмірах, визначених законодавством.

Джерело: сайт Головного управління ДФС у Дніпропетровській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74464

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
395135

Пояснення для розблокування податкової накладної: як подати

Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.
2913

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді