Оренда майна за новою процедурою

Правила оренди державного та комунального майна змінилися.

Організація роботи бухгалтерської служби - спробувати БЕЗПЛАТНО

З 01.02.2020 запрацювала нова редакція Закон України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 № 157-IX (далі— Закон про оренду). Утім починаючи з лютого 2020 року процес передачі в оренду державного та комунального майна зупинився. Більше чим пів року жоден орендар, який хотів взяти в оренду державне чи комунальне майно, не мав можливості укладати нові орендні угоди. І бюджетні установи, до яких звертались потенційні орендарі, не могли на законних підставах передавати майно в оренду.

З 17.06.2020 набув чинності Порядок передачі в оренду державного та комунального майна, затверджений постановою КМУ від 03.06.2020 № 483 (далі — Порядок № 483), який розробили на вимогу нового Закону про оренду. Однак Порядок № 483 не вирішив усіх проблем у цій сфері. Чому так сталося, які зміни відбулися та що робити сьогодні бюджетним установам, які хочуть здати майно в оренду, коли процес оренди нарешті запустили за новою процедурою, читайте у статті.

ЧИТАТИ ПЕРШИМ ►►►

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
102

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33580

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1568

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34650

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
342950

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді