Організація роботи бухгалтерської служби - спробувати БЕЗПЛАТНО
З 01.02.2020 запрацювала нова редакція Закон України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 № 157-IX (далі— Закон про оренду). Утім починаючи з лютого 2020 року процес передачі в оренду державного та комунального майна зупинився. Більше чим пів року жоден орендар, який хотів взяти в оренду державне чи комунальне майно, не мав можливості укладати нові орендні угоди. І бюджетні установи, до яких звертались потенційні орендарі, не могли на законних підставах передавати майно в оренду.
З 17.06.2020 набув чинності Порядок передачі в оренду державного та комунального майна, затверджений постановою КМУ від 03.06.2020 № 483 (далі — Порядок № 483), який розробили на вимогу нового Закону про оренду. Однак Порядок № 483 не вирішив усіх проблем у цій сфері. Чому так сталося, які зміни відбулися та що робити сьогодні бюджетним установам, які хочуть здати майно в оренду, коли процес оренди нарешті запустили за новою процедурою, читайте у статті.
ЧИТАТИ ПЕРШИМ ►►►
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.