«Прогноз погоди» для бухгалтера на листопад

Іноді ми працюємо за звичкою, аж надто покладаємося на свій досвід. Через це помиляємося. Озирніться, все навколо давно змінилося! Правила бізнесу, умови оплати праці, ведення документації, вимоги до професій і навіть назви самих професій і робіт.

«Прогноз погоди» для бухгалтера на листопад

З повагою
Ірина ЧИГИР,
головний редактор

І все це стосується кожного бухгалтера з оплати праці безпосередньо. Хоч яким прекрасним здається минуле, маєте відповідати вимогам часу, принаймні у професійному плані. Інакше зробити це вас змусять контролери. Вони теж змінюють підходи.

Зокрема, у жовтні набрав чинності новий порядок, за яким ФСС перевірятиме роботодавців. Що саме змінилося? Тепер контролюватимуть, як роботодавці витрачають страхові кошти на оплату не лише звичайних листків непрацездатності, а й тих, що пов’язані з нещасними випадками на виробництві та професійними захворюваннями. Причому моніторитимуть не лише звітні періоди. Що варто перевірити до візиту контролерів, аби уникнути штрафів, підкаже експерт.

Закликаємо також кинути критичний погляд на цивільно-правові договори своєї організації. Претензії контролерів тут теж зросли, причому одразу від двох відомств — ДПС і Держпраці. Тож знайдіть і виправте за нашими табличками небезпечні формулювання у договорах. Ціна помилки — щонайменше 50 тис. грн!

На вас чекає ще одна масштабна робота — маєте узгодити кадрову документацію з новим Класифікатором професій, що діє з 18 серпня. З’ясувати, які професії скасували, які назвали інакше, які ввели та як перегрупували коди професій, теж допоможуть таблички. Експерт пояснить, як за потреби коректно внести зміни до штатного розпису, трудових книжок, особових карток, особових справ, посадових чи робочих інструкцій.

І пам’ятайте, ми з вами живемо не заради змін як таких, а заради того, щоб самим змінюватися на краще. А до змін у законах ставтеся, як до прогнозу погоди. Коли обіцяють дощ — візьміть парасольку.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405856

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180298

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49825

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді