Проведіть аудит вашого штатного розпису. Можливо, потрібно внести до нього зміни. Адже окремі назви професій змінили, деякі — взагалі прибрали, а також додали нові.
Пошук по Класифікатору професій
Про ключові новації Зміни № 9 до Класифікатора професій (КП) ви вже трохи дізналися з публікації у попередньому номері нашого видання. ПЕРЕЙТИ до СТАТТІ ►►►
Тепер — системний огляд, який допоможе визначити, чи потрібно вашому підприємству змінювати штатний розпис і кадрові документи через зміни у КП.
А саме - зміну № 9 до КП діє із 18.08.2020 (наказ Мінекономіки від 18.08.2020 № 1574). Її видали на виконання Порядку розроблення національних класифікаторів, затвердженого наказом Мінекономіки від 11.01.2018 № 17.
Автори документа спиралися:
- на зміни законодавчих та нормативних актів України, зокрема з орфографії, щоб відобразити у КП гендерну лінгвістику;
- обґрунтовані пропозиції користувачів КП;
- потребу вдосконалити КП.
Розібратися у змінах допоможуть шість ексклюзивних таблиць ►►►УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.