Чи належить додаткова відпустка за роботу за комп’ютером

Працівникам, які працюють за комп’ютером, мають право на щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів.

buhuchet_017.jpg

Позапланові перевірки Держпраці під час воєнного стану

Лист Держпраці від 13.07.2022 № 2419/4/4.1-ЗВ-22а

Щорічні додаткові відпустки надають працівникам, зокрема, а особливий характер праці (п. 2 ч. 1 ст. 76 Кодексу законів про працю України).

Щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 35 календарних днів (к. дн.) надають працівникам:

  • робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням;
  • які виконують роботу в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я.

Список виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, КМУ затвердив постановою від 17.11.1997 № 1290 (далі Список № 1290).

Працівникам, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (якщо тривалість щорічної відпустки не визначили для них інші нормативно-правові акти), надають щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 к. дн. (п. 58 розд. XXII Списку № 1290). Але за умови, що вони працюють на ЕОМ не менше ніж половину робочого дня.

Конкретну тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюють у колективному чи трудовому договорі залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах (ч. 2 ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

До часу, що дає право працівникові на додаткову відпустку, зараховують дні, коли він фактично працював на роботах з особливим характером праці не менше ніж пів робочого дня, що встановили для працівників відповідних виробництв, робіт, професій і посад.

Облік часу, коли працівник відпрацював в особливих умовах, веде власник або уповноважений ним органом. Оскільки законодавство не визначає, як вести цей облік, підприємство вирішує це питання на власний розсуд.

Нагадаємо, листи Держпраці мають інформативний характер і не встановлюють правових норм.


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Ми вже підготували для вас знижку у 2500 грн на передплату тижневика «Головбух: БЮДЖЕТ» на рік.

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
421752

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149254

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
236336

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14354

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24149

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді