З 11 грудня почав діяти новий Порядок обміну інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю
П'ять правил виплати зарплати на банківську картку ►►►
Порядок подання інформації Пенсійним фондом, що діє задля виявлення роботодавців-порушників, було змінено.
З 11 грудня вони включатимуть дані щодо:
- роботодавців, у яких кількість працівників за ЦПД більше 30%;
- роботодавців, які у звітному місяці збільшили більш ніж на 20% кількість співробітників, що праціюють неповний робочий час;
- роботодавців, які приймали працівників на роботу, але не подали повідомлення про прийняття;
- роботодавців, в яких наявна велика кількість працівників у відпустці без збереження зарплати більше 15 к. дн. та яким нарахування зарплати не здійснювалось;
- роботодавців, які протягом звітного періоду звільнили велику кількість працівників тощо.
Оскільки оплату за договорами установи проводять за бюджетні кошти, ревізори ретельно контролюють, як сторони договору виконують взяті зобов’язання. Аби ревізія договірних відносин не була несподіванкою для бухгалтера та пройшла вдало, розкажемо, на що звертають увагу ревізори та поділимося лайфхаками.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.