Податковий розрахунок за оновленою формою: коли подавати

Податковий розрахунок за оновленою формою, яку Мінфін затвердив наказами від 04.07.2022 № 189 та від 25.07.2022 № 215, вперше слід подати до 09.02.2023.

robota_003.jpg

⚡️ ПОДАТКОВІ ПЕРЕВІРКИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ ⚡️

Податкові агенти та платники ЄСВ зобов’язані впродовж 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, подати до ДПС Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізосіб, сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (даліПодатковий розрахунок) з розбивкою за місяцями звітного кварталу.

Мінфін наказами від 04.07.2022 № 189 та від 25.07.2022 № 215 вніс зміни:

  • до форми Податкового розрахунку;
  • Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.

Якщо через запровадження нового податку або зміну правил оподаткування змінюють форми податкової звітності, Мінфін зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій/розрахунків, які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, в якому їх оприлюднили, користуються формами декларацій/розрахунків, що є чинними до цього визначення.

Накази набрали чинності з дня їх офіційного опублікування — 09.08.2022.

Тож податкові агенти вперше мають подати Податковий розрахунок за оновленою формою не пізніше ніж 09.02.2023 за звітний/податковий період — IV квартал 2022 року.

Електронні форми документів ДПС оприлюднює на своєму сайті: Електронна звітність → Платникам податків про електронну звітність → Інформаційно-аналітичне забезпечення → Реєстр форм електронних документів → Реєстр форм електронних.

За інформацією Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121101

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117683

Звіт про власний капітал

Звіт про власний капітал (форма № 4-дс) – один зі звітів, які подають у складі річної фінансової звітності. У статті експерт розкаже все про інформацію, яку слід розкривати у цьому звіті, а також на зразку покаже, як заповнювати його рядок за рядком.
36088

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді