Податкові агенти та платники ЄСВ зобов’язані впродовж 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, подати до ДПС Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізосіб, сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Податковий розрахунок) з розбивкою за місяцями звітного кварталу.
Мінфін наказами від 04.07.2022 № 189 та від 25.07.2022 № 215 вніс зміни:
- до форми Податкового розрахунку;
- Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.
Якщо через запровадження нового податку або зміну правил оподаткування змінюють форми податкової звітності, Мінфін зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.
До визначення нових форм декларацій/розрахунків, які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, в якому їх оприлюднили, користуються формами декларацій/розрахунків, що є чинними до цього визначення.
Накази набрали чинності з дня їх офіційного опублікування — 09.08.2022.
Тож податкові агенти вперше мають подати Податковий розрахунок за оновленою формою не пізніше ніж 09.02.2023 за звітний/податковий період — IV квартал 2022 року.
Електронні форми документів ДПС оприлюднює на своєму сайті: Електронна звітність → Платникам податків про електронну звітність → Інформаційно-аналітичне забезпечення → Реєстр форм електронних документів → Реєстр форм електронних.
За інформацією Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ