БУХГАЛТЕР МАЄ ЗНАТИ, для чого робити розрахунки до кошторису, яку форму застосовувати,- чому не можна завищувати розрахункові суми.
Кошторис — основний документ, за яким працюють бюджетні установи. Протягом року нерідко виникає потреба внести зміни до кошторису та оформити довідку. Буває й так, що необхідно використати кошти лише у межах одного коду економічної класифікації видатків (КЕКВ).
Приміром, розрахунками до проєкту кошторису на 2020 рік, що складали у 2019 році, установа запланувала придбати столи за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар». Утім, ситуація змінилася і доцільність придбавати саме ці цінності відпала. Водночас виникла потреба придбати шафи для документів за цим самим КЕКВ. Фактично затверджена сума видатків за КЕКВ 2210 не змінилася, змінилися лише цінності, яких потребує установа: замість столів — шафи.
Отже, постає запитання, чи потрібно коригувати розрахунки до кошторису на 2020 рік.
ПЕРЕЙТИ до СТАТТІ ►►►
Мінфін наказом від 27.10.2020 № 636 оновив інструкцію щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету. Хоч оновлена інструкція діятиме з 01.01.2021, про зміни дізнайтеся сьогодні, щоб правильно спланувати видатки на наступний рік.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.