Підстави для припинення трудового договору — нове в майбутньому Законі «Про працю»

Серед підстав для припинення трудового договору збережено згоду сторін

підстави для припинення трудового договору

Калькулятор індексації зарплати

Проєкт Закону України «Про працю» визначає сім базових підстав для припинення трудового договору. Проєкт опубліковано на сайті Міністерства економіки України для громадського обговорення.

Згідно з пояснювальною запискою автори законопроєкту намагалися збалансувати інтереси сторін трудових відносин і знизити державне втручання в сферу праці.

У майбутньому законі трудовий договір визнано основним джерелом регулювання індивідуальних трудових правовідносин. Ключовий аспект: буде реалізовано принцип рівної оплати праці чоловіків і жінок за умови виконання робіт рівної цінності.

Підстави для припинення трудового договору:

  • закінчення строку трудового договору;
  • згода сторін;
  • розірвання трудового договору з ініціативи працівника (регулюється статтями 37, 38 проєкту закону «Про працю»);
  • розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (ст. 39—45);
  • підстави, незалежні від волі сторін (ст. 48—52);
  • підстави, передбачені трудовим договором (ст. 53);
  • інші підстави, передбачені законом.

Після затвердження новий закон «Про працю» введуть у дію за шість місяців з дня опублікування.

Нагадаємо, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» № 2352-ІХ від 19 липня 2022 року суттєво оновив норми законодавства стосовно звільнення працівників.

За матеріалами Мінекономіки

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27443

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29021

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149346

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14399

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді