«Комп’ютерна» відпустка - хто має право?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Під час карантину ліпше скористатися оплачуваною відпусткою, ніж неоплачуваною. Тож виникло запитання про відпустку за роботу за комп’ютером. Чи треба таку відпустку взагалі надавати? Якщо так, то кому та за яких умов?

Відпустка за роботу за комп’ютером належить до щорічних додаткових відпусток за особливий характер праці (п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону про відпустки).

Категорії працівників, які мають право на зазначену відпустку залежно від умов роботи та особливого характеру праці, містить Список № 1290-2). Саме у цьому Списку знаходимо позицію 58 «Інші види виробництв» розділу ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства». У цій позиції зазначені працівники, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах.

Тож право на відпустку мають ті працівники, що працюють за персональними комп’ютерами і ноутбуками. Начебто більшість працівників установ можуть отримати зазначену відпустку без будь-яких проблем. Однак на практиці все не так просто. Адже є додаткові умови, які має забезпечити роботодавець, щоб надати зазначену відпустку. Які це умови?

Яких обов’язкових умов дотримувати

Розрахунок тривалості щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці

«Комп’ютерна» відпустка - хто маэ право?

ВІДКРИТИ

Чи оштрафують, якщо не надати відпустку за роботу за комп’ютером

Відпустку за роботу за комп’ютером роботодавець надає обов’язково:

  • якщо є затверджений перелік посад працівників, яким надають таку відпустку;
  • в установі встановили конкретну тривалість відпустки;
  • установа веде облік робочого часу, протягом якого працівник працює безпосередньо за комп’ютером.

Тоді за ненадання відпустки за роботу за комп’ютером наразитеся на штрафи:

Якщо ж наведені вище умови не виконані, то підстав для надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці немає. Не буде й відповідальності, якщо її не надасте.

Про що свідчить судова практика ►►►

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Теми:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік відпусток: як не порушити правила

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надає працівникам. Обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників, про це і говоримо у статті.
7186

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2025 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
533344

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
61287

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
132584

Відпустка по догляду за дитиною до 3 і 6 років: зразки документів та поради

Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.
138848

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді