Закон передбачає кілька варіантів подальших дій працівника та роботодавця.

Калькулятор днів щорічної відпустки
Під час воєнного стану непоодинокі випадки надання неоплачуваної відпустки працівникам, які виїхали закордон або отримали статус внутрішньо переміщеної особи (далі — ВПО). Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» вимагає від роботодавця надання таким працівникам відпустки без збереження зарплати.
Тривалість відпустки визначається в заяві працівника, але не може перевищувати 90 календарних днів.
Важливо: час перебування у неоплачуваній відпустці не включається до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.
Що робити після завершення 90 днів неоплачуваної відпустки
Закон передбачає кілька варіантів подальших дій працівника та роботодавця. Відпустка без збереження зарплати за погодженням із роботодавцем може тривати:
- на період дії воєнного стану, тривалість обмежена воєнним станом;
- на період карантину (постанова КМУ від 19.08.2022 № 928). В серпні термін карантину продовжили до 31 грудня 2022 року;
- за згодою сторін за сімейними обставинами або з інших причин тривалістю до 15 к. дн. на рік (дозволено ч. 1 ст. 26 Закону України «Про відпустки»).
Усі ці види відпустки надаються лише за згодою сторін.
За інформацією Східного міжрегіонального управління Держпраці
Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
Чоловік, дружина якого народила, може піти в оплачувану відпустку на 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих – як правильно її розрахувати й оплатити.