Рада дозволила надавати військовослужбовцям частину щорічної відпустки

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Верховна Рада 1 грудня прийняла в цілому зміни до пункту 18 статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану.

відпустка військовослужбовців

Калькулятор днів щорічної відпустки

Закон передбачає, що військовим може надаватися:

  • частина щорічної основної відпустки;
  • відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення.

Кожна із зазначених відпусток може бути надана тривалістю не більше 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Частина щорічної основної відпустки може бути надана один раз протягом календарного року за умови одночасної відсутності не більше ніж 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Нагадаємо, що щорічні відпустки бувають чотирьох типів (пп. 1 ст. 4 Закону «Про відпустки»):

  • основна. Це відпустка, право на яку має практично кожний працюючий, адже додаткових відпусток у конкретного працівника може й не бути взагалі;
  • додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці;
  • додаткова відпустка за особливий характер праці. Так зокрема називаються роботи, які пов’язані з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням, роботи які виконуються в умовах підвищеного ризику для здоров’я;
  • додаткова відпустка за ненормований робочий день. Така відпустка є різновидом попередньої – за особливий характер праці. Її виділено окремо, так як її максимальна тривалість визначається не Постановою № 1290, а ст. 8 «Закону про відпустки».

За матеріалами Верховної Ради

ВЛК для обмежено придатних: нові строки, нові правила 🔢Утримуємо аліменти з працівника

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59148

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
129620

Відпустка по догляду за дитиною до 3 і 6 років: зразки документів та поради

Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.
138306

Коли вигідніше йти у відпустку: як обрати найкращий період у 2025 році

Літо — традиційно найпопулярніший для відпусток. Але від обраного місяця залежить не лише відпочинок, а й сума відпускних. Розберімося, коли найвигідніше брати відпустку в 2025 році, як обчислювати середній заробіток та які чинники впливають на розмір виплат.
15386

Відпустка педагогам 2025: як розрахувати і надати

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
30504

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді