Постанова Кабінету міністрів №1363 від 6.12.2022 дозволяє проводити перевірки в окремих випадках на підставі рішень центральних органів виконавчої влади.

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
Постанова № 1363, якою частково скасовано мораторій на перевірки, набула чинності 10 грудня. Мораторій діяв з 13 березня 2022 року, коли було скасовано проведення планових і позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану.
Зараз дозволено впродовж періоду воєнного стану проводити позапланові перевірки на підставі окремих рішень центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідних сферах:
- за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист довкілля та забезпечення безпеки держави;
- для виконання міжнародних зобов’язань України.
Також з 31.08.2022 було дозволено проводити позапланові перевірки під час війни, щоб запобігти неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість.
Нагадаємо, що Рахункова палата має право здійснювати перевірки в органах місцевого самоврядування щодо:
- повноти надходжень до місцевих бюджетів закріплених за ними податків і зборів;
- законності використання місцевими бюджетами отриманих трансфертів;
- законності та ефективності здійснених видатків місцевих бюджетів.
За матеріалами Кабміну
Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки
Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
Підкажемо, як скласти розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води, аби уникнути можливих помилок. Скачайте наш приклад заповнення декларації з рентної плати.
Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності.