Постанова Кабінету міністрів №1363 від 6.12.2022 дозволяє проводити перевірки в окремих випадках на підставі рішень центральних органів виконавчої влади.

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
Постанова № 1363, якою частково скасовано мораторій на перевірки, набула чинності 10 грудня. Мораторій діяв з 13 березня 2022 року, коли було скасовано проведення планових і позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану.
Зараз дозволено впродовж періоду воєнного стану проводити позапланові перевірки на підставі окремих рішень центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідних сферах:
- за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист довкілля та забезпечення безпеки держави;
- для виконання міжнародних зобов’язань України.
Також з 31.08.2022 було дозволено проводити позапланові перевірки під час війни, щоб запобігти неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість.
Нагадаємо, що Рахункова палата має право здійснювати перевірки в органах місцевого самоврядування щодо:
- повноти надходжень до місцевих бюджетів закріплених за ними податків і зборів;
- законності використання місцевими бюджетами отриманих трансфертів;
- законності та ефективності здійснених видатків місцевих бюджетів.
За матеріалами Кабміну
Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень
Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження — продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2025 та зразки його заповнення.