Енергосервіс тепер закуповуватимуть через ProZorro

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

У системі ProZorro з’явився новий тип процедури — відкриті торги з закупівлі енергосервісу.

Відтак замовники зможуть закуповувати через ProZorro послуги для підвищення енергоефективності будівель.

Термомодернізація шкіл, дитсадків, лікарень та інших закладів дає змогу зекономити енергоресурси. В ситуації, коли коштів на термомодернізацію всіх будівель бюджетної сфери у держави не достатньо, виходом є використання державно-приватного партнерства у вигляді енергосервісних контрактів.

Енергосервісний контракт — це угода споживача (школи, лікарні, університети) з енергосервісною компанією (ЕСКО). ЕСКО втілює проекти з підвищення енергофективності. А це, в свою чергу, допомагає зменшити плату за енергоносії, комунальні послуги. Зекономлені кошти розподілятимуться між державним бюджетом та інвестором. Отже, енергосервісна компанія — повертає свої гроші та заробляє певний відсоток, а держава — отримує теплі енергоефективні приміщення, не витративши жодної копійки.

Народний депутат України Олексій Рябчин навів приклад, як працюють ЕСКО-контракти: «Уявімо, що якась школа витрачає 1 млн грн щороку на опалення. Вона укладає ЕСКО-контракт, і термомодернізація будівлі зменшує рахунок за опалення до 600 тис. грн. Тобто завдяки контракту було зекономлено 400 тис. 10% від цієї суми (40 тис. грн) іде в місцевий бюджет, решта виплачується інвестору, поки не буде погашена вкладена ним сума з відсотками. Завдяки ProZorro, процедура відбору найкращих пропозицій енергосервіних послуг буде відкритою для громадськості».

Джерело: прес-центр Міністерства економічного розвитку.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
7710

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
11724

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
6990

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
38817

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді