Які послуги надаватимуть пацієнтам безкоштовно після реформи в медицині

У МОЗ розповіли, чого слід чекати українцям після запровадження медичної реформи.

  1. Реформа вводить нові правила фінансування медичної системи. Запроваджує список послуг, які будуть на 100% профінансовані державою, а саме:
  • первинна допомога (сімейні лікарі, терапевти, педіатри);
  • екстрена допомога (різке погіршення стану здоров’я, серцевий напад, інсульт, гострий апендицит, ниркова недостатність, запалення легенів тощо);
  • паліативна допомога — передусім адекватне знеболювання;
  • лікування у вузьких спеціалістів за направленням сімейного лікаря та планове лікування у рамках програми медичних гарантій.

(!) Кожна медична послуга матиме визначений тариф, який платитиме лікарні держава.

  1. Реформа запровадить медичні гарантії, право на які пацієнти матимуть обовязково. Для пацієнтів більшість послуг із переліку медичних гарантій буде безоплатною, а для держави — платною. Їх список повністю складуть у 2020 році, коли реформа запрацює повністю. Тарифи на ці послуги МОЗ опублікує після збору відповідної статистики.

  1. Реформа вводить нові правила відносин із лікарями. Національна служба здоров’я на першому етапі укладе договори з усіма лікарнями, щоб ніхто не залишився без медичної допомоги. Далі мережа медзакладів буде упорядкована з огляду на вибір пацієнтів. Лише ті лікарі, до кого не захочуть йти люди можуть залишитися без роботи. Тож лікарі конкуруватимуть за пацієнта.

  1. Реформа покладає обов’язок упорядкування мережі лікувальних закладів на місцеву влада. Держава надаватиме технічні вимоги для доїзду до лікарні та її мінімального навантаження.

Джерело: сайт Міністерства охорони здоров'я України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір дарування – зразок

Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді
17291

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
55849

Як підготувати бюджетний запит на 2025 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
35027

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді