У МОЗ розповіли, чого слід чекати українцям після запровадження медичної реформи.
- Реформа вводить нові правила фінансування медичної системи. Запроваджує список послуг, які будуть на 100% профінансовані державою, а саме:
- первинна допомога (сімейні лікарі, терапевти, педіатри);
- екстрена допомога (різке погіршення стану здоров’я, серцевий напад, інсульт, гострий апендицит, ниркова недостатність, запалення легенів тощо);
- паліативна допомога — передусім адекватне знеболювання;
- лікування у вузьких спеціалістів за направленням сімейного лікаря та планове лікування у рамках програми медичних гарантій.
(!) Кожна медична послуга матиме визначений тариф, який платитиме лікарні держава.
- Реформа запровадить медичні гарантії, право на які пацієнти матимуть обов’язково. Для пацієнтів більшість послуг із переліку медичних гарантій буде безоплатною, а для держави — платною. Їх список повністю складуть у 2020 році, коли реформа запрацює повністю. Тарифи на ці послуги МОЗ опублікує після збору відповідної статистики.
- Реформа вводить нові правила відносин із лікарями. Національна служба здоров’я на першому етапі укладе договори з усіма лікарнями, щоб ніхто не залишився без медичної допомоги. Далі мережа медзакладів буде упорядкована з огляду на вибір пацієнтів. Лише ті лікарі, до кого не захочуть йти люди можуть залишитися без роботи. Тож лікарі конкуруватимуть за пацієнта.
- Реформа покладає обов’язок упорядкування мережі лікувальних закладів на місцеву влада. Держава надаватиме технічні вимоги для доїзду до лікарні та її мінімального навантаження.
Джерело: сайт Міністерства охорони здоров'я України