У МОЗ оприлюднили інформацію, що розвінчує міфи про негативні наслідки від медичної реформи. Зокрема, про те, що після запланованих змін у галузі села залишаться без лікарів.
У МОЗ стверджують, що фельдшери у селах залишаться, саме вони забезпечать доступ до медичної допомоги у найвіддаленіших селах.
У 2018 році середня виплата на первинній ланці становитиме близько 370 грн на одного пацієнта, у 2019 — 450 грн.
У Мінінстерстві обіцяють пряме фінансування для сільських медзакладів. Кажуть, що річний дохід для практики, що обслуговуватиме 2000 пацієнтів, становитиме в 740 000 грн у 2018-му та 900 000 грн у 2019-му. Ці кошти витрачатимуть на оплату оренди, роботи лікаря, фельдшера та медсестри, прості витратні матеріали та часткове покриття аналізів.
Місцеве самоврядування з урахуванням децентралізації влади зможе подбати про підвищення якості життя лікаря. Наприклад, придбати житло для лікаря.
У МОЗ розповіли також про ухвалений Парламентом у першому читанні законопроект № 7117, який має стати підгрунтям для підвищення доступності та якості медичного обслуговування на селі. Він, зокрема, передбачає додаткове фінансування медицини в селах. Для цього з бюджету мають виділити біля 5 млрд грн за два роки.