З 2023 року запроваджується нова декларація з податку на нерухомість

Державна податкова служба нагадує про зміни, які внесено наказом Мінфіну і які набувають чинності з 1 січня.

декларація податок на нерухомість

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

Міністерство фінансів України внесло зміни до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

ДПС зазначає, що зміни є несуттєвими, уточнюють визначення та формулювання.

Що змінилося у декларації з податку на нерухомість

  1. Передбачена можливість зазначити код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) замість коду за КОАТУУ (у додатках 1 та 2)
  2. У рядку 3 декларації слова «електронна адреса» замінено словами «адреса електронної пошти».
  3. Додано позицію «Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, яка уточнюється» з метою запобігання помилок під час подання уточнюючих податкових декларацій.
  4. Декларацію доповнено інформацією щодо адреси місць розташування об’єктів оподаткування (колонка 4 розділу І у додатках 1 та 2).
  5. Додано строк користування податковою пільгою у звітному періоді (колонки 20 –21 розділу І додатка 1, колонки 19 – 20 розділу І додатка 2).
  6. Додана деталізація нарахованих до збільшення сум податкового зобов’язання згідно з п. 50.4 ст. 50 Податкового кодексу України (рядки 5.1, 5.2 розділу ІІ у додатках 1 та 2).

Накази Мінфіну набирають чинності з 1 січня 2023 року. В наступному році платники податку повинні будуть звітувати за новою формою декларації.

За матеріалами ДПС

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
152654

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34409

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412836

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді