30 грудня 2020 року набрав чинності закон, який передбачає нову кримінальну відповідальність за помилки та неподання електронних декларацій. Які суми та покарання чекають на порушників?

Законотворці передбачили кримінальну відповідальність за внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (е-декларації), залежно від суми розбіжностей:
- 567 500—4 540 000 грн — штраф 42 500—51 000 грн або громадські роботи на строк 150—240 год, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років;
- більше 4 540 000 грн — штраф 51 000—85 000 грн або громадські роботи на строк 150—240 год, або обмеження волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
За умисне неподання е-декларації передбачили штраф 42 500—51 000 грн або громадські роботи на строк 150—240 год, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
✔️Навчання у зручному онлайн-форматі✔️Відеолекція від провідних експертів✔️Сертифікат від ВНЗ IV рівня акредитації - Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Джерело: Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 04.12.2020 № 1074-IX
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у статті допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом.
Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
Календар допоможе не проґавити крайні дні подачі звітності та сплати податків.