⚡️ ЯК ЗМІНИЛИСЯ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З 24 БЕРЕЗНЯ ⚡️
У вівторок, 7 лютого Верховна Рада схвалила два закони про продовження строку дії воєнного стану (закон №8419) та продовження строку дії загальної мобілізації (№8420).
Законі зібрали констутиційну більшість – 348 та 344 голоси відповідно.
Воєнний стан та мобілізація подовжуються з 19 лютого 2023 року на 90 днів. Це вже шосте подібне рішення Верховної Ради після початку вторгення росії в Україну.
Нагадаємо, що до строку дії воєнного стану прив'язана низка податкових пільг та особливостей оподаткування. Президент України Володимир Зеленський нещодавно підписав закон про зміни до Податкового кодексу, чим зменшив штрафи за несвоєчасну реєстрації податкових накладних та збільшив строк їх реєстрації та коригування.
Кабінет Міністрів вніс до Ради законопроєкт щодо податкових змін з 1 липня 2023 року. Навіть якщо на цю дату буде подовжено воєнний стан, будуть скасовані наступні пільги:
- можливість для ФОПів та юридичних осіб бути платниками єдиного податку III групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу;
- можливість для ФОПів-платників єдиного податку I та IІ груп не сплачувати єдиний податок; зупинення проведення документальних перевірок; зупинення перебігу окремих строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
- незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства тощо.
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ