Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру провела щорічну індексацію нормативно грошової оцінки земель за 2022 рік. Оцінка базується на індексі споживчих цін, який за минулий рік становить 126,6 відсотків.
Проте Податковий кодекс встановлює норму, якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, то для НГО він застосовується із значенням 115.
- Для обчислення податкових зобов’язань з плати за землю в частині сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища, то перелоги) індекс споживчих цін за 2022 рік визначено у розмірі 100%.
- Для земельних ділянок, що не належать до сільськогосподарських угідь, нормативно грошова оцінка яких не виконана. Для бази оподаткування застосовується вартісний еквівалент НГО ріллі по області, а податкові зобов’язання з плати за землю обчислюються з індексом 115%.
Нагадаємо, що декларація з плати за землю (земельний податок та орендна плата) в 2023 році доповнена новою колонкою про період володіння/користування з розбивкою на частку неповних і повних місяців. За розрахунку орендної плати слід зазначати дату завершення строку дії договору оренди (у форматі дд.мм.рррр.).
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ