Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин підтримав законопроект №8222 щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад.
Рекомендовано прийняти закон в першому читанні.
Голова НАДС Наталія Алюшина заявила, що новий закон – один із пріоритетів реформи державного управління. На її думку, прозорість зарплат у публічному секторі є показником готовності України до переговорної процедури з ЄС.
У зарплатному законопроекті №8222 має бути враховано інтереси усіх державних службовців, зокрема і судової гілки влади.
Що передбачає Закон про оплату праці держслужбовців:
- запровадження оплати праці на основі класифікації посад на єдиних підходах в усіх державних органах. Класифікація посад – це кар’єрне зростання, професіоналізація і спеціалізація державної служби. Каталог типових посад - це не тільки про оплату праці, це про розвиток державних службовців, компетенції, іноземні мови та євроінтеграцію загалом.
- чіткий поділ заробітної плати на сталу (70%) та варіативну (30%) частини. Премії і компенсації за додаткове навантаження залежатимуть від особистого внеску в загальний результат роботи органу.
- введення системи грейдів.
Вже проведено апробацію класифікації посад, співставлення рівня оплати праці з ринковим, розроблено систему грейдів.
Законопроект має відкладене набрання чинності з 2024 року для належної підготовки до реалізації.