Оновлені окремі норми забезпечення військових інвентарним/речовим майном

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Міноборони врегулювало питання щодо використання предметів речового майна, що надійшли у якості міжнародної (благодійної, гуманітарної) допомоги.

норми забезпечення військових майном

ВСЕ ПРО ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

Міноборони наказом від 11.01.2023 № 19 оновив Інструкцію про організацію речового забезпечення військовослужбовців ЗСУ та окремі норми забезпечення речовим майном.

Визначив, що предмети речового майна, що надійшли у якості міжнародної (благодійної, гуманітарної) допомоги, видаватимуть військовослужбовцям:

  • які включені до складу угруповань військ/сил — першочергово;
  • за відповідними нормами забезпечення речового майна — якщо предмети речового майна, аналогічні/подібні за кольором для верхнього одягу та за функціональністю для інших предметів, затвердженим зразкам у ЗСУ;
  • на заміну спеціального одягу за відповідними нормами забезпечення, без збільшення строків експлуатації/носіння предметів речового майна за Нормою № 1 щодо предметів бойового обмундирування та екіпірування — якщо спеціальний одяг, аналогічний/подібний за функціональністю затвердженим зразкам у ЗСУ.

У норми № 1, 2, 9, 18, 63, 64, 66, 67 щодо забезпечення військовослужбовців бойовими комплектами (БЄК/БСК), інвентарним та речовим майном внесли окремі позиції, окремі замінили, в окремих нормах доповнили/змінили примітки щодо особливостей забезпечення за ними.

🔢Утримуємо аліменти з працівника

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як вести касові операції: практичні поради

Попри активне використання безготівкових розрахунків, касові операції залишаються актуальними для бюджетних установ. Розглянемо, як вести касу в 2025 році: які форми застосовувати, як правильно оприбутковувати готівку, які документи оформлювати та які граничні суми встановлені для розрахунків готівкою.
12640

Первинні документи: як скласти без помилок

Первинні документи — це підстава відображати господарські операції в обліку. Які ж вимоги до складання первинних документів та їх взаємозв’язок з фінансовою звітністю — розповідаємо в консультації
67235

Типова кореспонденція субрахунків з переміщення активів

Типова кореспонденція субрахунків — це інструмент, що допомагає бухгалтерам бюджетної сфери відображати господарські операції в обліку згідно з нормативами. У консультації розберемо, як застосовувати типову кореспонденцію, які субрахунки використовуються для внутрішнього переміщення активів, передачі в оренду, безоплатної передачі тощо.
23715

Акти звірки взаєморозрахунків: зразок і правила заповнення

Щороку установи проводять інвентаризацію розрахунків, аби перевірити, чи правильно відображені в бухобліку дебіторська і кредиторська заборгованості. Інвентаризаційна комісія складає акти інвентаризації, та передумовою їх складання є акт звірки взаєморозрахунків. Розглянемо, що це за документ та як діяти, якщо знайшли розбіжності в обліку.
44445

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді