У ФОКУСІ БАЛАНСОУТРИМУВАЧА: зменшення вартості послуг оренди, які надали в період карантину; залік орендної переплати в рахунок авансу за періоди оренди після карантину
Господарський кодекс України (ГК) встановлює, що орендна плата — це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати можна змінити за погодженням сторін, а також в інших випадках, які передбачає законодавство (п. 1 ст. 286 ГК).
Розглянемо на прикладі:
У нашій ситуації розмір орендної плати для орендаря — наприклад, магазину книг - змінила саме Постанова № 611. Тому у період карантину звичайна ціна послуги оренди держмайна для такого орендаря становить 0 грн (п. 2 додатка 1 до Постанови № 611).
ПДВ-зобов’язання у цій ситуації врегулюйте в два етапи.
1 КРОК Зробіть зменшувальні розрахунки коригування
Тут розглянемо:
2 КРОК Сформуйте ПЗ з ПДВ на аванс
Тут розглянемо:
Скільки ПН скласти
Як скласти ПН на аванс
✔️Навчання у зручному онлайн-форматі✔️Відеолекція від провідних експертів✔️Сертифікат від ВНЗ IV рівня акредитації - Київського національного університету імені Тараса Шевченка
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д6.
Розглянемо, хто, за яких умов і в які терміни реєструє податкові накладні та розрахунки коригування до них у 2024 році.
Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2024 році, зміни у ставках ПДВ 2024, про податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.