ДПС опублікувала приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» при сплаті податків

Податкова служба пояснює, що зміни прийняті з метою мінімізації кількості обов’язкових полів реквізиту «Призначення платежу».

призначення платежу сплаті податків

Калькулятор штрафів

Відбулися й зміни у платіжній інфраструктурі, в якій було запроваджено міжнародний стандарт SO 20022, а для виконання міжбанківських платіжних операцій використовується система електронних платежів нового покоління СЕП-4.0.

Отже платники та органи виконавчої влади мають заповнювати нову платіжну інструкцію при сплаті податків, зборів, митних, інших платежів, ЄСВ, авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.

З 1 липня 2023 року платники мають використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення лише двох обов’язкових полів:

  • «Код виду сплати»,
  • «Додаткова інформація запису».

До 1 липня 2023 року для всіх платників запроваджено перехідний період — можна використовувати як старий, так і новий формат реквізиту «Призначення платежу»

Приклади заповнення поля «Призначення платежу»

Приклади для юросіб

Приклади для ФОПів

Приклад сплати ЄСВ

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:
101 сплата ЄСВ за І чи ІІ половину відповідного місяця

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:
101 ЄСВ за І квартал 2023 року

По-старому потрібно було заповнювати так:
*;101;30120659;єдиний внесок за лютий 2023 року;;;.

По-старому потрібно було зазначати:
*;101;2271416551;сплата ЄСВ за І квартал 2023 року;;;

Приклад сплати ЄП

Сплата ЄП 1 та 2 групами

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:
101 єдиний податок за І квартал 2023 року

По-новому у реквізиті «Призначення платежу» зазначаємо:
101 єдиний податок за квітень 2023 року

По-старому потрібно було зазначати:
*;101;30120659;єдиний податок за І квартал 2023 року;;;

По-старому потрібно було зазначати:
*;101;2271416551;сплата єдиного податку за березень 2023 року;;;

За матеріалами ДПС України

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
47569

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
36354

Єдиний рахунок 2024 – переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ – це добровільний крок. Але зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система – у статті.
6951

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
3107

Земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
53996

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді