Обов'язкове декларування відновлять у період воєнного стану

Відновлення обов’язкового декларування особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є зобов’язанням України для отримання чергового траншу від МВФ.

обов'язкове декларування відновлять

Калькулятор середньооблікової чисельності штатних працівників

Нагадаємо, декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (е-декларації) за 2021 рік не подавались через призупинення у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії на територію України.

Згідно з Меморандумом з МВФ, який визначає умови для отримання Україною кредиту ($15,6 млрд), окремою умовою для його отримання є відновлення обов’язкового декларування та функції НАЗК з перевірки е-декларацій. Відповідний закон слід прийняти до кінця липня 2023 року.

Передбачається, що відновлення обов’язку електронного декларування під час воєнного стану стосуватиметься держслужбовців, які не мобілізовані і не беруть безпосередньої участі у бойових діях. Меморандум містить зобов’язання забезпечити до кінця жовтня 2023 року автоматизацію внесення в е-декларації інформації з інших держреєстрів та баз даних для прозорого і спрощеного декларування у період дії воєнного стану.

Як зазначив заступник Голови НАЗК Андрій Вишневський, «Національне агентство з питань запобігання корупції давно наполягає на відновленні декларування і перевірок, вважаючи, водночас, що до кінця воєнного стану чутлива інформація з реєстру декларацій все ще має бути закрита для загального доступу. Законопроект № 8071 щодо відновлення обов’язкового декларування майже 8 місяців очікує на розгляд у Верховній Раді, проте народні депутати досі не поспішали його ухвалювати. У цьому законопроекті враховано особливості умов воєнного часу, і жодної небезпеки для декларантів немає. Зараз декларування добровільне, і понад 350 тис. публічних службовців за власним вибором вже подали декларації за 2021 рік. Відновлення обов’язку декларування критично необхідне, адже значна частина декларантів все ж таки ще не подали декларації навіть за 2021 рік, не кажучи про 2022-й. Існують ризики приховування статків під час воєнного стану, в т. ч. привласнення коштів, спрямованих на відбудову чи гуманітарну допомогу, а також спливу термінів притягнення до відповідальності за недостовірне декларування за 2021 рік».

За інформацією НАЗК

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронна декларація – заповнення

Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
82828

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації
19469

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
22906

Благодійна допомога ОМС

Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
14635

Зарплата держслужбовців 2025

Оплата праці за посадами державної служби 2025 року обмежується розміром та кількістю виплат згідно з Держбюджетом-2025. Розглянемо детальніше якою буде зарплата держслужбовців у 2025 році та які схеми посадових окладів використовувати у 2025 році
43893

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді