Обов'язкове декларування відновлять у період воєнного стану

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Відновлення обов’язкового декларування особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є зобов’язанням України для отримання чергового траншу від МВФ.

обов'язкове декларування відновлять

Калькулятор середньооблікової чисельності штатних працівників

Нагадаємо, декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (е-декларації) за 2021 рік не подавались через призупинення у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії на територію України.

Згідно з Меморандумом з МВФ, який визначає умови для отримання Україною кредиту ($15,6 млрд), окремою умовою для його отримання є відновлення обов’язкового декларування та функції НАЗК з перевірки е-декларацій. Відповідний закон слід прийняти до кінця липня 2023 року.

Передбачається, що відновлення обов’язку електронного декларування під час воєнного стану стосуватиметься держслужбовців, які не мобілізовані і не беруть безпосередньої участі у бойових діях. Меморандум містить зобов’язання забезпечити до кінця жовтня 2023 року автоматизацію внесення в е-декларації інформації з інших держреєстрів та баз даних для прозорого і спрощеного декларування у період дії воєнного стану.

Як зазначив заступник Голови НАЗК Андрій Вишневський, «Національне агентство з питань запобігання корупції давно наполягає на відновленні декларування і перевірок, вважаючи, водночас, що до кінця воєнного стану чутлива інформація з реєстру декларацій все ще має бути закрита для загального доступу. Законопроект № 8071 щодо відновлення обов’язкового декларування майже 8 місяців очікує на розгляд у Верховній Раді, проте народні депутати досі не поспішали його ухвалювати. У цьому законопроекті враховано особливості умов воєнного часу, і жодної небезпеки для декларантів немає. Зараз декларування добровільне, і понад 350 тис. публічних службовців за власним вибором вже подали декларації за 2021 рік. Відновлення обов’язку декларування критично необхідне, адже значна частина декларантів все ж таки ще не подали декларації навіть за 2021 рік, не кажучи про 2022-й. Існують ризики приховування статків під час воєнного стану, в т. ч. привласнення коштів, спрямованих на відбудову чи гуманітарну допомогу, а також спливу термінів притягнення до відповідальності за недостовірне декларування за 2021 рік».

За інформацією НАЗК

🔢Утримуємо аліменти з працівника

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8096

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: хто, коли, як

Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
11507

Електронна декларація – заповнення

Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
86739

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації
20151

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді