Набув чинності закон про виплати грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Прийнятий закон встановлює розміри допомоги держслужбовцям, посадовцям ОМС та працівникам критичної інфраструктури.

виплати за шкоду життю та здоров’ю

Кошти на утримання авто: що перевірять

З 01.05.2023 набере чинності Закон України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 № 2980-IX.

Законом встановлено одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров’ю у розмірі:

  • 800 000 грн — для осіб з інвалідністю І групи;
  • 500 000 грн — для осіб з інвалідністю ІІ групи;
  • 200 000 грн — для осіб з інвалідністю ІІІ групи.

Виплачуватимуть її особам з числа:

  • працівників об’єктів критичної інфраструктури;
  • державних службовців;
  • посадових осіб місцевого самоврядування.

Основна умова для її отримання — настання інвалідності у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов’язків у період військової агресії рф проти України в районах проведення після 24.02.2022 воєнних/бойових дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.

У разі загибелі/смерті цих осіб одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров’ю у розмірі 1 000 000 грн отримають члени сім’ї загиблої/померлої особи.

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових 2025

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразової грошової допомоги у 2025 році - розглянемо детальніше це питання.
8392

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
12488

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
62217

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді