У Парламенті зареєстровано відповідний проєкт Закону № 4589.
До Кримінального кодексу пропонується внести зміни шляхом виключення частини 3 статті 175, яка передбачає, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення нею здійснено виплату зарплати, стипендії, пенсії тощо.
В пояснювальній записці зазначається, що це повністю унеможливить уникнення покарання керівників підприємств, установ або організацій за таку невиплату.
Крім того, планується посилити відповідальність за невиплату зарплати, стипендії, пенсії: збільшити суму штрафів в 3 рази та встановити покарання у вигляді штрафу від півтори тисячі НМДГ(22500 грн) до трьох тисяч НМДГ(51000 грн) (зараз — від п’ятисот до тисячі НМДГ).
За те саме діяння, якщо воно було вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати зарплати, пропонують карати штрафом від трьох тисяч НМДГ(51000 грн) до п’яти тисяч НМДГ(85000 грн) (зараз — від тисячі до півтори тисячі НМДГ).
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Що таке суміщення посад, особливості його оформлення, зразок наказу про суміщення посад — у консультації
Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки.
Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних