Національне агентство з питань запобігання корупції наводить правила, як призначити собі премії та не порушити антикорупційні закони.

Калькулятор штрафів
НАЗК радить запобігати конфлікту інтересів під час призначення премій міським головами, головам сільських та селищних рад.
Правило № 1. Не можна самостійно визначати собі премії та надбавки.
Голова ОМС не може визначати розмір преміальних виплат собі самостійно. В цьому випадку виникає конфлікт інтересів, коли у посадовця місцевого органу влади є дискреційні повноваження (тобто на власний розсуд), які він можете використати на свою користь. НАЗК наголошує що жоден публічний службовець не може самостійно об'єктивно оцінити свою роботу і визначати розмір премії чи надбавки.
Правило № 2. Не збирайте комісію про преміювання зі своїх підлеглих.
Створювати спеціальну комісію для преміювання голови не потрібно. Тим паче, якщо в до цієї комісії входять його підлеглі: заступники, керівники чи спеціалісти підрозділів. Цим не уникнути конфлікту інтересів. Комісія з підлеглих також не може об’єктивно оцінити роботу свого керівника. Рішення про преміювання мера, голови селищної чи сільської ради має приймати місцева рада.
Правило № 3. Для уникнення конфлікту інтересів, місцева рада визначає чітку суму премій.
Місцевій раді потрібно визначити конкретну суму або відсоток премії голови. У рішенні мають бути вказані чіткі розміри щомісячного преміювання.
У статті знайдете зразок положення про преміювання та зразок наказу про преміювання. Поговоримо, хто з бюджетників має право на премію, в якому розмірі її виплачувати, та коли працівника доведеться позбавити премії.
Скласти положення про преміювання працівників допоможуть поради експертів у статті. Розберемося, хто затверджує положення про преміювання та до яких наслідків призведуть помилки в положенні про преміювання працівників бюджетних установ.
Наближаються свята, і є гарна ідея преміювати всіх працівників органу місцевого самоврядування (ОМС). Постає питання, а чи можна це зробити? Яка різниця у преміюванні робітників і посадовців ОМС, як назвати причину преміювання – відповідь у консультації.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.