Бухоблік — за оновленими методрекомендаціями

Бухоблік — за оновленими методрекомендаціями

Мінфін уніс зміни до Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку:

Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів

Визначив форму акта списання запасів. За відсутності затверджених типових форм для оформлення окремих госпоперацій із запасами суб’єкт державного сектору може самостійно розробляти і затверджувати у розпорядчому документі про організацію бухобліку відповідні форми необхідних первинних документів.

Розпорядчий документ про облікову політику суб’єкта державного сектору у 2021 році має визначати:

  • перелік і склад змінних і постійних загальновиробничих витрат, бази їх розподілу;
  • види звітних сегментів та їх пріоритетність;
  • вартісні ознаки предметів, що входять до складу МНМА, з обґрунтуванням критеріїв щодо визначення таких ознак;
  • строки корисного використання груп довгострокових біологічних активів.

Вартісні ознаки предметів, що входять до складу МНМА, суб’єкт державного сектору може установлювати самостійно, з обґрунтуванням критеріїв щодо визначення таких ознак. Зміна вартісних ознак предметів, що входять до складу МНМА, розглядається як зміна облікових оцінок. У зв’язку із зміною вартісних ознак не проводять зміни в бухгалтерському обліку щодо основних засобів, зарахованих на баланс в попередніх періодах.

Бухоблік — за оновленими методрекомендаціями
АЛЛА ВОЛОВЕНКО,експерт Експертус Головбух
01.01.2021 набрав чинності Наказ № 432 «Про внесення зміни до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби»». Маєте знати, як правильно встановити вартісний критерій для «малоцінки»? Чи буде такий критерій об’єктом облікової політики установи? Чому головним розпорядникам слід визначити власні критерії визнання?

Джерело: наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до деяких Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку для суб’єктів державного сектору» від 28.12.2020 № 816

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік основних засобів 2024: від придбання до списання

У статті поговоримо про облік основних засобів в бюджетних установах. З'ясуємо, як відображати їх придбання, амортизацію, реконструкцію, модернізацію, поліпшення, ремонт, переоцінку вартості, дооцінку й відновлення корисності, уцінку й втрата від зменшення корисності, вибуття та списання в бухобліку
304254

Актуальні бланки для інвентаризації

Інвентаризація в бюджетних установах – це можливість забезпечити достовірність даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Щоб її провести без помилок, варто належно оформити документи. У цій добірці ми зібрали всі необхідні бланки інвентаризації та підказки по їх заповненню.
171306

Акт звірки розрахунків: готовий зразок

Звіряти стан розрахунків з дебіторами – обов’язок установи. Та як зафіксувати результати звірки правильно? Пропонуємо готовий Акт звірки розрахунків – зразок.
33643

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді