Міністерство фінансів розпочало процес підготовки Бюджетної декларації на 2022-2024 роки, документу, який визначає засади бюджетної політики й показники державного бюджету та є основою для складання проекту Держбюджету й прогнозів місцевих бюджетів.
Бюджетні новації — 2021
Всім головним розпорядникам державного бюджету був відправлений інструктивний лист, підписаний Міністром, щодо підготовки пропозицій до трирічної Бюджетної декларації. Пропозиції включають наступне:
- цілі державної політики, які передбачається реалізувати у середньостроковому періоді;
- перелік бюджетних програм, які будуть спрямовані на реалізацію визначених цілей державної політики;
- інформацію щодо змін у структурі бюджетних програм розпорядника на три роки;
- перелік інформації галузевого спрямування, яку необхідно для підготовки Бюджетної декларації.
Зазначена вище інформація має бути подана Мінфіну до 15 лютого 2021 року, відповідно до календаря бюджетного процесу.
За матеріалами Урядового порталу
Дізнайтеся, які помилки ревізори вже виявили у ваших колег!
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.