Несвоєчасно сплачений ПДФО: якою буде відповідальність

Теми:
За несплату узгодженої суми грошового зобов’язання з ПДФО за наслідками поданої річної декларації про майновий стан і доходи у строк до 1 серпня, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу.

Організація роботи бухгалтерської служби - спробувати БЕЗПЛАТНО

Несвоєчасно сплачений ПДФО: якою буде відповідальність

При цьому розміри штрафу будуть наступними:

  • при затримці до 30 к. дн. включно - у розмірі 5% погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 к. дн. - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу.

Ті самі дії, вчинені умисно, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25% від суми несплаченого грошового зобов’язання.

Такі діяння, що вчинені умисно повторно протягом 1095 к. дн. або які призвели до прострочення сплати грошового зобов’язання на строк більше 90 к. дн. - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50% від суми несплаченого зобов’язання.

Крім того, після спливу 90 к. дн., наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, нараховується пеня.

За матеріалами ЗІР

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ПСП 2025: кому і як надавати

Податкова соціальна пільга у 2025 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2025, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатка 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
87472

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
417212

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
383520

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді