Уже з наступного року українські медзаклади почнуть закуповувати медичні вироби за міжнародним уніфікованим класифікатором GMDN. Перший крок для цього вже зроблений — МОЗ, Мінекономрозвитку та GMDN Агенція вчора, 18 липня, підписали меморандум про співпрацю.
Класифікатор GMDN — це база даних про всі вироби, що використовуються для діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення стану людини у випадках хвороби або травми. Його використовують у понад 70 країнах світу.
З упровадженням Класифікатора GMDN медичні заклади визначатимуть тип медвиробів за унікальним кодом (5 цифр) і чіткими характеристиками. Відтак не можна буде під час закупівлі:
- розділити закупівлю одного виробу на кілька під різними назвами;
- змінити технічні характеристики виробу під конкретного учасника тендеру;
- одразу подати заявку на закупівлю ліків і медичних виробів.
«Єдиний класифікатор — це єдині стандарти, які суттєво вплинуть на ринок медичної продукції в Україні. Ліки та медвироби закуповуватимуться швидше і дешевше», — зазначив заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.
У МОЗ обіцяють до кінця року перекласти близько 30 тисяч інформаційних кейсів медвиробів та інтегрувати їх у систему Prozorro.
Термінове з наступного номера:
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.