Замовники під час закупівель медвиробів використовуватимуть міжнародний класифікатор

Уже з наступного року українські медзаклади почнуть закуповувати медичні вироби за міжнародним уніфікованим класифікатором GMDN. Перший крок для цього вже зроблений — МОЗ, Мінекономрозвитку та GMDN Агенція вчора, 18 липня, підписали меморандум про співпрацю.

Класифікатор GMDN — це база даних про всі вироби, що використовуються для діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення стану людини у випадках хвороби або травми. Його використовують у понад 70 країнах світу.

З упровадженням Класифікатора GMDN медичні заклади визначатимуть тип медвиробів за унікальним кодом (5 цифр) і чіткими характеристиками. Відтак не можна буде під час закупівлі:

  • розділити закупівлю одного виробу на кілька під різними назвами;
  • змінити технічні характеристики виробу під конкретного учасника тендеру;
  • одразу подати заявку на закупівлю ліків і медичних виробів.

«Єдиний класифікатор — це єдині стандарти, які суттєво вплинуть на ринок медичної продукції в Україні. Ліки та медвироби закуповуватимуться швидше і дешевше», — зазначив заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

У МОЗ обіцяють до кінця року перекласти близько 30 тисяч інформаційних кейсів медвиробів та інтегрувати їх у систему Prozorro.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1215

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
4815

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4259

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
35737

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді