Кожна установа використовує у своїй діяльність основні засоби, інші необоротні матеріальні активи, запаси. Через деякий час непридатні основні засоби та використані запаси доводиться списувати. Таке рішення не може прийняти окремий працівник і навіть керівник установи одноосібно, це робить постійно діюча комісія зі списання.
Ревізори не залишають без уваги операції з оборотними та необоротними активами та запасами установи і перевіряють їх зазвичай вибірково. Утім суцільно і прискіпливо вони перевіряють майно, яке списала установа на підставі актів комісії. Нерідко обґрунтованість списаних матеріальних цінностей вони ставлять під сумнів. Щоб не допустити таких ситуацій, колишній ревізор підкаже, на що звертають увагу ревізори та проаналізує судову практику з цього питання.
На що звертають увагу ревізори
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими
Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
Які наслідки чекають на установу, якщо ревізори виявлять нецільове використання бюджетних коштів, – дізнайтеся зі статті
Яких порушень припускаються одержувачі бюджетних коштів, коли аудитори передають матеріали ревізії до правоохоронних органів.
Те, як установа використовує бюджетні кошти в процесі господарської діяльності, перевіряє Держаудитслужба. Аби ревізія не налякала бухгалтера, надамо практичні поради.