Відпустки для педпрацівників, які на простої – роз’яснення МОН

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Міністерство пояснює, як обчислювати суми відпускних.

Відпустки для педпрацівників, які на простої

Калькулятор днів щорічної відпустки

МОН роз’яснило (лист від 12.06.2023 № 1/8371-23), що періоди простою педагогічних працівників зараховують до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку. Водночас період простою не враховується в розрахунковий період для обчислення сум відпускних (останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки).

Якщо працівникам, які були на простої менше року (до прикладу, 8 місяців), розрахунковий період для обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток буде фактично відпрацьований за ці 12 місяців період – 4 місяці.

Якщо у працівника відсутній розрахунковий період (тобто працівник був на простої 12 і більше місяців), середня заробітна плата обчислюється:

  • з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу;
  • розміру мінімальної зарплати на час розрахунку — якщо посадовий оклад за розміром менший мінімальної зарплати.

Допомогу на оздоровлення виплачують при наданні щорічної основної відпустки в обов’язковому порядку педагогічним та науково-педагогічним працівникам лише за основним місцем роботи і в розмірі посадового окладу (із підвищенням) незалежно від навантаження.

Чинне законодавство дозволяє роботодавцям у період дії воєнного стану надавати педагогічним та науково-педагогічним працівникам щорічні основні відпустки повної тривалості. МОН вважає недоцільним обмежувати тривалість щорічної відпустки педагогічних та науково-педагогічних працівників, оскільки це потребуватиме необхідності збільшення річного фонду заробітної плати на більше ніж місячний обсяг для виплати компенсації.

🔢Утримуємо аліменти з працівника

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59003

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
129103

Відпустка по догляду за дитиною до 3 і 6 років: зразки документів та поради

Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.
138197

Коли вигідніше йти у відпустку: як обрати найкращий період у 2025 році

Літо — традиційно найпопулярніший для відпусток. Але від обраного місяця залежить не лише відпочинок, а й сума відпускних. Розберімося, коли найвигідніше брати відпустку в 2025 році, як обчислювати середній заробіток та які чинники впливають на розмір виплат.
15290

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді