Міноборони затвердив Порядок тримання засуджених, узятих під варту, заарештованих та затриманих військовослужбовців (далі — Порядок).
ТРИ ЗАПИТАННЯ ДО БУХГАЛТЕРА ❓⏩
У ньому визначив, що:
- засуджених та взяті під варту військовослужбовців зараховують на речове забезпечення до військової частини, на речовому забезпеченні якої знаходиться гауптвахта, на підставі речового атестата;
- засуджених, узятих під варту, заарештованих та затриманих військовослужбовців забезпечують харчуванням за нормою № 1-загальновійськова через військову частину (установу), до якої прикріплена на продовольче забезпечення гауптвахта;
Засудженим військовослужбовцям за час відбування покарання у виді арешту грошове забезпечення:
- не виплачують — якщо військовослужбовець строкової військової служби;
- виплачують оклад за військовим званням — для інших категорій військовослужбовців.
У додатках до Порядку визначили форми облікових документів.
Джерело: наказ Міноборони «Про затвердження Порядку тримання засуджених, узятих під варту, заарештованих та затриманих військовослужбовців» від 03.11.2020 № 394, набрав чинності 26.01.2021
⚡️ У програмі: ►Ревізії ► Бухоблік ► Звітність + Офіційний СЕРТИФІКАТ
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Заробітна плата займає завжди суттєву частку у загальних витратах будь-якої бюджетної установи й органи місцевого самоврядування (ОМС) – не виняток. Як вести облік таких витрат, що до них належать, які правила їхнього нарахування, про виплату авансу та бухгалтерські проведення в ОМС – у даному огляді.
Скачайте корисні приклади та зразки та користуйтеся ними у своїй роботі.
Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
Комунальне майно має особливий правовий статус, знаходиться під управлінням ОМС та може передаватися рішенням місцевої ради на баланс інших комунальних закладів та комунальних підприємств. Як обліковувати таке майно, оформити документально його передачу – у цьому огляді.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.